AnimeLegions

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anime


    Printesa mostenitoare a calnului Akera

    RenRyu
    RenRyu
    Fondator
    Fondator


    Mesaje : 9
    Puncte : 26
    Reputatie : 0
    Data de înscriere : 18/06/2019
    Varsta : 25

    Printesa mostenitoare a calnului Akera Empty Printesa mostenitoare a calnului Akera

    Mesaj Scris de RenRyu Mier Iun 19, 2019 12:45 pm

    Stateam cuminte intr-un colt si priveam cum lumea se agita ca naiba, mai ales mama ei si unchiul printesei. Printesa mostenitoare a disparut, mai exact din cate imi dau seama a fost rapita. Si eu eram agitat , dar nu vreau sa dau de banuit. Imi bag ceva eu am plecat dupa stapana inimii mele. Ma fac nevazut din castel si incep sa cotrobai prin toata padurea care era prin aproprierea castelului. Nu era nici urma de ea, asa ca trec granita si ma duc in padurea vulpiilor. Scarncesc din dintii cand ii simt mirosul puternic. La naiba! Mosii din consiliu vulpilor a dat ordin sa fie rapita! Sunt singur de toata treaba asta.
    Ajung aproape de castel si intru direct in curtea palatului. Eram un personaj bine venit aici, deoarece faceam parte din garda regelui, mia exact eram garda de corp a printesei mostenitoare disparute. Cum intru in castel incep sa intreb ce se petrece pe aici si daca totul e bine. Il zaresc pe Terry si zambesc bland in sfarsit pe cineva cunoscut. Il opresc si incep sa vorbesc si ii zic printre picaturi ca Tyma a fost rapita de nu stiu cine.

      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 3:05 am