AnimeLegions

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Anime


    Povestea Printesei Anna

    RenRyu
    RenRyu
    Fondator
    Fondator


    Mesaje : 9
    Puncte : 26
    Reputatie : 0
    Data de înscriere : 18/06/2019
    Varsta : 25

    Povestea Printesei Anna Empty Povestea Printesei Anna

    Mesaj Scris de RenRyu Mier Iun 19, 2019 12:17 am

    Povestea Printesei Anna


    Vine o data in vita cand trebuie sa treci la un alt nivel si ziua aia venise mai repede de cat ma asteptam,mama imi zicea ca intro zii va trebuie sa-ma casatoresc.
    Mama daduse vorba in tara ca Printesa AnnA se va casatori dar nimeni nu stia cu cine,la o aruncatura de bat era un castel,Regina Maria si Regele Stefan auzise despre nunta si sau gandit sa-l casatoreasca pe baiatul lor Printul Julio,sau dus sa-i de-a mare veste lui Julio,el cand auzise sa opus imediat,el a spus ca nu o cunoaste pe acesta fata,parinti ia-u explicat si tot na inteles Regele si Regina iau spus ca te obligam sa-te casatoresti cu Printesa Anna,ne avand nicio cale de scapare a acceptat cu greu.In urmatoare zi sau dus la Printesa Anna sa se prezinte, Printesa Anna sa prezentat "Buna sunt Printesa Anna" incantat sa-te cunosc eu sunt Printul Julio , sau pus la masa sa mai discute depre nunta si sa se mai cunosca mai bine,au decis ca nunta sa fie saptamana viitoare,Regina Elisabeta mama Printesei Anna a fost de acord .Unul dintre cavaleri Regali
    Eren,facea parte din cavaleri mesi rotunde pe-care o pazeau pe Regina si Printesa.
    Auzise marea veste,dupa ce plecase toata lumea sa dis la Printesa Anna sa vorbesca cu ea si sa-i spuna daca e adevarat saptamana viitoare te casatoresti in care Anna raspunde "Da",
    Cavalerul Eren ii era frica sa-i spuna cat de mult o iubeste.
    Saptamana trecuse foarte repede pregatirele erau in toi ziua nunti venise , Printesa Anna proba rochia de mireasa si se uitase in oglinda cat de spedida era in rochia de mireasa ii aratase mamei iei cat de bine ii statea si-a imbratisat mama,Cavalerul Eren batuse la usa sa anunte venirea Printului Julio , Anna cat si mama ei erau foarte emotionate .cand Eren o vazuse pe Anna ramase uimit cat de bine ii state in rochie de mireasa .
    Regina Elisabeta sa dus sa intampine invitati,toti erau curiosi cum arata printesa , venise momentul in care Printesa Anna trebuia sa vina la altar , printesa coboara pe scari de mana cu buna ei prietena Alexa,toti erau uimiti cat de frumoasa era Printesa ,ajungesera la altar, Printesa era intrebata de preot "Vrei sa-l iei in casatorie pe Printul Julio" ea raspunde bucuroasa cu zambetul pe buze "Da",il intreaba pe Print "Vrei so iei in casatoriure pe Printesa Anna" el raspunde tare si zice "Nu" toti erau socati cand auzise .Printul Julio ii spune Annei, esti o fata frumoasa dar eu nu te iubesc si vreau sa ma casatoresc cu o fata pe o iubesc nu sa ma casatoresc din obligatie imi pare rau raspunse Julio ,parinti lui julio nu mai puteau de rusine au plecat cu capul in jos dupa ce au auzit marturisile lui JUlio.Regina Elisabeata se simtea prost ca a pregatit o nunta asa frumoasa si no sa mai fie o nici-o nunta.
    Din multime de oameni Anna aude un glass era Eren care a marturisit cat de mult o iubeste si Anna raspunde si eu te iubesc foarte mult dar mama mia interzis sa vorbesc cu baieti din caste,Erene o intreaba pe Printesa Anna "Vrei sa te casatoresti cu mine "in Anna Raspunde DAAAAAAAAAA vreau sa ma casatoresc cu tine . Mama Annei se opunese dar pentru ea nu mai conta ce spunea mama ei conta numai ca-l iubea foarte mult pe Eren .Regine Elisabeta na avut in contro asa ca a acceptat ,sa bucurat ca fata ei sa casatorit cu cineva din dragoste , stie ca cea facut a fost gresit,Eren si Anna au trait fericiti impreuna mult timp de acuma incolo.









      Data/ora curentă este: Mier Mai 15, 2024 8:24 am